Akcesoria do trampolin ogrodowych

Oferujemy Państwu także opcjonalne akcesoria do trampolin ogrodowych Neo-Sport i nie tylko. W naszej ofercie znajdują się przydatne, uniwersalne drabinki, które ułatwią korzystanie z trampolin, zwłaszcza przez młodsze dzieci. Polecamy również osłony przeciwdeszczowe oraz kotwy do przytwierdzenia trampoliny do podłoża, które zabezpieczą trampolinę przed nagłymi podmuchami silnego wiatru.

1
1

Trampoliny ogrodowe: Vademecum cz. 1

Dlaczego trampoliny ogrodowe poleca się dzieciom?

Trampolina ogrodowa to dla najmłodszych naprawdę wyjątkowy prezent i atrakcja na okres wiosenno-letni. Oprócz dużej dawki ekscytacji i frajdy, to również zabawa niezwykle korzystna dla zdrowia i optymalnego rozwoju fizycznego. Jaki pożytek wynika zatem ze skakania na trampolinie? Same plusy:

  • poprawa koordynacji ruchowej i równowagi,
  • zapobiega i redukuje wady postawy,
  • kształtuje i pomaga utrzymać zdrową sylwetkę,

Warto więc odciągnąć malucha sprzed komputera lub telewizora i zaoferować mu coś ekstra na świeżym powietrzu.

Na czym polega różnica między siatką wewnętrzną a zewnętrzną?

Przy wyborze sposobu mocowania siatki zabezpieczającej głownym kryterium jest wiek pociechy, dla której szukamy trampoliny. I tak trampoliny ogrodowe zabezpieczone siatką wewnętrzną najlepiej nadają się dla dzieci w wieku około trzech lat. Dlaczego? Już wyjaśniamy: wewnętrzne umieszczenie siatki, tak aby chronić małego skoczka przed sprężynami i słupkami, maksymalizuje bezpieczeństwo najmłodszych pociech. Dodatkowo daje nieco mniejszą przestrzeń do skoków niż siatka zewnętrzna, dzięki czemu dziecko instyktownie ogranicza swoje ruchy, tak żeby nie "szaleć" za bardzo, możesz być zatem pewny, że Twoje oczko w głowie jest w pełni bezpieczne.

Natomiast zewnętrzne umiejscowienie siatki to oferta dla starszych skoczków, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przy zachowaniu odpowiedniej ochrony zapewnia jednocześnie większą przestrzeń do zabawy.

Jak dobrać rozmiar trampoliny?

Zaraz po pytaniu o siatki zabezpieczające, to zagadnienie pojawia się najczęściej. Co należy wziąć pod uwagę, kiedy chcemy wybrać trampolinę ogrodową o odpowiednich wymiarach? Należy uwzględnić:

  • wiek dziecka,
  • ilość miejsca w ogrodzie,
  • możliwości finansowe.

Dzieci najmniejsze, od trzeciego roku życia, potrzebują oczywiście niewielkiego modelu trampoliny. Polecamy te o średnicy 140 cm lub 183 cm. Są połączeniem bezpieczeństwa, jakości i przystęnej ceny i zajmują mało miejsca w ogrodzie, na tarasie albo na działce.

Trampoliny ogrodowe o średnicy 252 cm lub 312 cm sprawdzą się jako atrakcja dla osób starszych – i dzieci, i dorosłych amatorów dynamicznej aktywności fizycznej. Więcej miejsca do zabawy to większe możliwości, takie jak mocniejsze wybicie i wyższe skoki. Zwłaszcza ten drugi model cieszy się bardzo dużą popularnością.

Warto wiedzieć

Dostawa i płatność

Wysyłka trampolin ogrodowych już od 15 zł!

Kontakt

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.

0 801 000 610 (58) 746 37 97

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego